YERDEN ISITMA SİSTEMLERİ

 

Arne Teknik, Avrupada 20 yılı aşkın süredir hizmet veren ve Wavin çatısı altında bulunan Wavın Chemidro yerden ısıtma sistemlerinin satış ve uygulama hizmetlerini vermektedir. 

Wavin Chemidro yerden ısıtma sisteminin pazara sunduğu birçok yenilik göze çarpmaktadır. Uzun yıllardır, konvansiyonel sistemlere sağladığı Pe-xb ve Pe-RT boruların önemli tedarikçisi konumunda olan Wavin Pilsa;

 

 

Yeni Chemidro paket sistemi ile; boruların yanı sıra farklı tiplerde özel profilli ısı yalıtım panelleri, kenar izolasyon ve kapı geçiş bantları, şap katkısı, kompozit ve paslanmaz kollektörler, vanalar, köşe dönüş parçası ve otomasyon grubu gibi farklı sistem bileşenleri bulunmaktadır. Bu farkı yaşamak için firmamızdan keşif ve teklif talebinde bulununuz.

Yerden Isıtma Sistemlerinin Avantajları;

  • Yerden ısıtma sisteminde, ısınmayı sağlayan borular tamamen şap altından geçerler. Böylece ev içinde görüntüyü bozacak bir durum meydana gelmez.
  • Radyatörlü sistemler çalışmaya başladığında, ortamın nemini kuruturlar. Ancak yerden ısıtma sisteminde ortamın havası kurumaz.
  • Yerden ısıtma sisteminde boruların zeminden geçtiğini belirtmiştik, bunun bir diğer avantajı evin dekoruna olumsuz etkisi olmamasıdır. Eşyalar yerleştirilirken radyatörün önünü kapatmak gibi bir sorun meydana gelmez.
  • Ortam, zeminden ısınmaya başladığı için ilk ayakları ısıtır ve böylece daha çabuk ısınma sağlanmış olur. Radyatörlü sistemlerde ise, ısınma radyatör seviyesinden başlar ve yukarı çıkar. Böylece zemin soğuk kalır.
  • Düşük derecede çalıştığı için, büyük ölçüde enerji tasarrufu sağlar.
  • Diğer enerji kaynakları ile uyumludur.